Hogyan kapcsolódnak össze a békák és a finommotorika fejlesztés?

Úgy, hogy a békák ugróversenyt rendeznek. 🙂

A játék elkészítése:

  • A kinyomtatott játéklapokat lamináljátok le.
  • A kisbékákat is vágjátok körbe, lamináljátok le, egy darabka laminált fóliából vágjatok egy körülbelül fél centi széles csíkot, mérjétek a gyerekek mutatóujjára, és szabjátok akkorára, hogy egy kis gyűrűt tudjatok belőle készíteni. Én kétoldalú ragasztót használtam ehhez. Erre a gyűrűre ragasszátok rá a laminált kisbékát.
  • Szerezzetek be olyan filctollat, amit rajzolás után le lehet törölni a laminált fóliáról.
  • Készítsétek el a dobókockát is, hasonlóan az előzőekhez nyomtassátok ki, lamináljátok le és vágjátok ki. Egy vonalzó segítségével a hajtásvonalakat karcoljátok meg, így könnyebb lesz összehajtogatni. Ez után cellux segítségével állítsátok össze a dobókockát.

A játék menete:

Ezt a játékot kétféleképpen lehet játszani.

  • Húzzák a mutatóujjukra a gyűrűt a gyerekek, a játéktáblán a békára helyezzék rá az ujjukat, majd a másik kezükkel dobjanak egyet a dobókockával és amennyit mutatott, annyit ugorhat előre a béka úgy, hogy a felső ívelésű vonalat leköveti az ujjával. Az nyer, akinek először ér be a békája a pocsolyába.
  • A gyerekek válasszanak egy letörölhető filctollat, amivel a felső ívelésű vonalakat fogják megrajzolni. A játékszabály nem változik, ugyanúgy dobnak a dobókockával, és annyi ívet rajzolnak át a békától indulva, amennyit a kocka mutatott. Egymás után dobjanak, majd rajzoljanak, mindig az előző vonal befejezésétől folytatva a rajzolást. Az nyer, akinek először ér be a békája a pocsolyába.

Ezt a játékot is megtaláljátok majd a tavaszi játékcsomagban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük