Játék nem csak iskolába készülőknek, a kicsik is bátran kipróbálhatják!

Mi is az a finommotorika, és miért olyan fontos, hogy fejlesszük?

Testünk kétféle mozgásra képes:

Nagymozgásoknak nevezzük azokat a mozgásokat, amelyeket a törzsünkkel és a lábainkkal, karjainkkal azaz a végtagjainkkal végzünk. Ilyen a mászás, a kúszás, a futás, a gurulás…

Finommozgás közben a fentiekkel szemben az egészen apró mozgásokat végezzük. Ide tartoznak pl. a szemmozgások, az ujjakkal, a szánkkal végzett mozgások, pl. a cipzározás, gombolás, apró tárgyak megfogása, a beszéd, vagy a rajzolás… A hozzám forduló gyerekek nagy része helytelenül fogja a ceruzát, és a finommotorikus mozgásaik is elmaradást mutatnak. Gyakran nem szeretnek rajzolni, ami érthető, hiszen ez olyan tevékenység számukra, amihez folyton kudarc kötődik. Márpedig ennek a készségnek a hiánya megnehezíti nem csak a mindennapi feladatok elvégzését, de az iskolában az írás elsajátítását is.

Ennek a készségnek a fejlesztését nem közvetlenül az iskolába lépés előtt kezdjük el fejleszteni, már egészen apró kortól lépésről lépésre alakítsuk! Leghatékonyabb módja, mint minden tanulásnak, ha játékos formában valósul meg.

Ezek a foglalkoztató táblák rendkívül szórakoztatóak, emellett játékosan fejlesztik az ujjak és a kézfej izomzatát. Javítják a gyerekek koncentrációját, kreativitását, problémamegoldó képességeit, amellett fejlesztik a szem-kéz koordinációt és a türelmet.

A táblákat én itt szereztem be:

https://theberberis.com/products/husvet-foglalkoztato-tabla-szett

A táblákhoz a dobozokat az IKEA-ban vásároltam:

https://www.ikea.com/hu/hu/p/trofast-tarolodoboz-feher-10582093

A rizst ételfestékkel festettem meg.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük